Власники житлової та комерційної нерухомості продовжують збільшувати надходження до місцевих бюджетів. За підсумками січня–травня 2026 року українці сплатили 5,5 млрд грн податку на нерухоме майно, що не включає земельні ділянки.
За даними Державної податкової служби, обсяг надходжень зріс на 12,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Для порівняння, за перші п'ять місяців 2025 року місцеві бюджети отримали близько 4,9 млрд грн цього податку.
Податок на нерухомість залишається одним із важливих джерел доходів громад, оскільки всі надходження від нього спрямовуються саме до місцевих бюджетів та використовуються для фінансування інфраструктурних, соціальних і комунальних потреб.
Найбільші суми традиційно забезпечили регіони з високою концентрацією житлової та комерційної нерухомості, а також значною діловою активністю.
Лідером за обсягом сплаченого податку залишається Київ, де власники нерухомості перерахували до бюджету 1,1 млрд грн. Друге місце посіла Київська область із показником 612,8 млн грн. До четвірки регіонів із найбільшими надходженнями також увійшли Дніпропетровська область, де сплачено 564,8 млн грн, та Львівська область із результатом 539,5 млн грн.
